Történetünk
MÁDHILL BORÁSZAT
Borászatunk Magyarország legkiválóbb borvidékén
belül a legtöbb történelmi dűlővel rendelkező településén, a festői szépségű Mádon,
hungarikumnak minősített tokaji bor előállításával foglalkozik.
A 2001-ben Szarka László által alapított MádHill családi borászat és pincészet minőségi tokaji borok előállítását tűzte ki célul, melyet gondos odafigyeléssel, válogatott alapanyagokból igyekszik megvalósítani.
A MádHill Borászat és Pincészet közel 6 hektáros szőlőbirtokon gazdálkodik. A dűlők a Tokaj-hegyaljai történelmi borvidéken, a Betsek, Őszhegy, Kishegy, Középhegy, Holdvölgy és Szilvás területén helyezkednek el. Az itt termesztett szőlőből Furmint, Hárslevelű és Sárgamuskotály borok, ill. Ófurmint, 4-5-6 puttonyos aszúk és aszúeszenciák készülnek, melyet a családi borászat speciális és egyedi
tokajis palackokba palackoz.
Folyékony arany
AZ ASZÚ CSODÁJA
A Tokaj-hegyaljai borvidék a világ első zárt borvidéke. A világhírű borvidéket az UNESCO Világörökségi Bizottsága 2002-ben felvette a világörökségi listájára.
Az egyedi termőtalaj, terroir, a különleges mikroklíma és a megfelelő szőlőfajták (Furmint, Hárslevelű, Sárgamuskotály) egymásra hatásának eredményeként ezen a borvidéken évről-évre bekövetkezik az aszúsodás, vagyis a nemes rothadás, melyet a Botrytis cinerea penészgomba idéz elő.
A Tokaj-hegyaljai történelmi borvidék riolittufába vájt
pincerendszerének jellegzetes sajátossága a pincék falát vastagon borító nemes
pincepenész (Cladosporium cellare), ami a világon csak itt és a Rajnai
borospincékben fordul elő. Ez a gomba fontos szerepet játszik a tokaji borok
minőségének biztosításában, hiszen a tevékenysége révén alakul ki az aszúbor
sajátos íze, illata, zamata és folyékony aranyra emlékeztető sötét aranysárga
színe
Eredetvédelmi egyesület
MÁDI KÖR
A MádHill Borászat évek óta a Mádi Kör, a 15 mádi borászatot magában foglaló, nívós borász eredetvédelmi egyesület tagja.
Magas minőségű mádi borok előállítása érdekében a Mádi Kör Eredetvédelmi Egyesület tagjaként szigorú hozamkorlátozási előírásokat követünk, ezért a leszüretelt szőlő mennyiségét 40 mázsában maximáljuk hektáronként.
A növényvédelem, a drasztikus terméskorlátozás, vagy az érleléshez használt hordók kiválasztása is mind a magas minőségű bor előállítását szolgálják. Ezt bizonyítják az elért eredményeink is, több régiós, ill. országos borversenyen kiválóan szerepeltek boraink.
Alapítónk & mesterünk
Aki nélkül a MádHill Borászat nem jöhetett volna létre, és aki meglátta, és azonnal megszerette Mádot.
Szarka László
Alapító, borász
A borkóstolók királya, akinek pazar borbemutatóiról mindenki elégedetten, örök emlékekkel tér haza.